Důležité upozornění

Vážení cestující,

Na Vaše dotazy k 75% slevě ve vnitrostátní veřejné dopravě uvádíme výklad z nařízení strany a vlády:

Dopravce není povinen tuto slevu důchodcům a studentům poskytnout, pokud nepobírá dotaci –dorovnání cen do plného jízdného. Poskytuje Krajský úřad.

V mezinárodní linkové autobusové dopravě je to velmi častý jev. Na mezinárodní dopravu neexistuje žádná dotace, co si v konkurenčním prostředí dopravce nevydělá, to nemá. Nikdo mu nic nedotuje. Proto např. dopravce tu maličkou část klientely po vnitru (CR) prodává dráž než ostatní „pobírači” krajských dotací. To proto aby mu tento vnitroklient neobsadil sedadlo např. z Plzně do Prahy za 110 kč a on to samé sedadlo nemohl prodat (v plné letní sezoně) za 830,- kč do Michalovců.

Ve tvrdém konkurenčním prostředí nemůžeme jinak. Přesto někteří dotovaní dopravci zneužívají dotace a přelévají je do komerční dopravy za netečného přihlížení Krajských úřadů.

Pokud dopravce přepraví na lince např. 10 takto zvýhodněných cestujících za měsíc (naše skutečnost), částka o kterou by žádal (jednou za měsíc) by nepokryla ani agendu s tím spojenou. Jinými slovy – zaměstnanci by zaplatil za jeho práci víc než by od Krajského úřadu dostal.

Z tohoto důvodu můžeme žadatelům o 75.%.slevu jen doporučit alternativního dotovaného dopravce (ČSAD, Regio Jet, Flix bus) který na základě žádosti (jednou za měsíc) dostane od Krajského úřadu dorovnání do 100 % ceny (už to je absurdní, studentům a důchodcům každý normální dopravce poskytne i bez zásahu strany a vlády min.10% slevy).

Takže ještě jednou: je třeba si řádně prostudovat znění nařízení vlády než usednete ke stolu a napíšete stížnost. Aneb-neznalost zákona neomlouvá a možná by jste se potom mohli cítit tak trochu trapně.


Vážení klienti,

linka 000 217 Plzeň-Snina  jede poprvé 1.4.2021.
linka 000 223 Plzeň-Rimavská Sobota jede poprvé 30.4.2021
Předprodej na obě linky je otevřen vždy 30 dní před odjezdem spoje.
Pozor- nově autobusové stanice v Brně – hotel Grand,Benešova třída stan.4 – blíže k centru.


Vážení cestující,

provozovatelé autobusových stanic na území Slovenska nám skokově zdražili vjezdy (inflácia). Zdražil SAD Poprad, SAD Humenné, Mesto Snina. Od Nového roku přibylo mýto na úseku Brno-Starý Hrozenkov/Drietoma. Nezanedbatelné jsou i narůstající prostředky na mzdy řidičů autobusů. Proto jsme byli donuceni v malé míře zvýšit od 8.3.2020 jízdné prakticky do všech zastávek linky Plzeň-Snina. Děkujeme za pochopení.